Голос переможниці «SOLOVIOV ART»  зачаровує, надихає й окрилює

ZMI 19Ні для кого не секрет, що на факультеті мистецтв ТНПУ є ким пишатися. Тут завжди зосереджується обдарована молодь нашого краю. Ось і нещодавно його випускниця, талановита співачка Уляна Шерстій, перемогла у Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «SOLOVIOV ART», який проводився дистанційно у Києві. Дівчина стала лавреатом І премії.

Засновник проєкту – український композитор і піаніст, аранжувальник, музичний керівник театральних вистав («Серенада сонячної долини», «Дракон»), автор музики до театральної вистави «Толік-молочар», автор симфо-піано шоу «Фантастичне кохання», артист, бенд-лідер багатьох телевізійних шоу «Зірка + Зірка», «Співай, якщо зможеш», автор  музики до українського анімаційного кіно «Пригоди Котигорошка», автор інтерпретації Славня України під час «Ходи гідності» на Майдані у 2019 році – Андрій Соловйов. Уляна Шерстій надзвичайно працелюбна особистість. Її  становленню допомагали педагоги – Наталія Овод та концертмейстер Ірина Кучма, науковий керівник – доцент Наталія Палій. У списку мистецьких здобутків Уляни вже чимало перемог. Але найвагоміших (як на мене), кілька. Це IV Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Файна Україна», де у номінації «академічний вокал» вона стала лавреаткою. Також конкурс пісень на слова Тараса Шевченка «Ше. Пісня». Уляна Шерстій увійшла в десятку найкращих: гурт Sofie Fraser Project (Львів), гурт «Зграя» (Київ), гурт Loca Deserta (Нова Каховка), гурт VM (Житомир), гурт «Конец Июля» (Старобільськ), Ліза Жарікова (Київ), співачка Зірниця (Київ), Вікторія Падалко (Київ), тріо «Лоцман» (Київ), тріо «Козачка» (Київ), Уляна Шерстій (Тернопіль).

ZMI 20
Фото з мережі Інтернет
ZMI 21
Фото з мережі Інтернет

Упродовж кількох років мені щастило бувати на різних мистецьких заходах у Тернополі та Настасові, де їхньою незмінною учасницею завжди була (тоді ще студентка) талановита співачка Уляна Шерстій. Після виступів завжди лунав шквал оплесків і вигуки «Браво!» від вдячних глядачів. Її магістерський концерт «Magic of classic» вразив і збагатив (клас заслуженого працівника культури України – Наталії Овод). Виконавська жанрова палітра здивувала надзвичайно. Там прозвучали твори  Еріка Леві «Ameno» (ансамбль «Збруч», кер. Василь Ірмійчук), Цезаря Франка «Panis Angelicus»,  О. Бобикевича, українські народні пісні, Гулака-Артемовського аріозо Оксани «Прилинь, прилинь» з опери «Запорожець за Дунаєм», арія Віолети «Addio, delpassato…» з опери Дж. Верді «Травіата», арія Лауретти із опери Дж. Пуччіні «Джанні Скіккі», вальс Мюзетти із опери «Богема», «Дует котів» Дж. Россіні  тощо.

ZMI 22
Фото з мережі Інтернет
ZMI 23
Фото з мережі Інтернет

Уляна Шерстій родом із Шельпаків Підволочиського району. Ії мама Оксана Шерстій – вчителька географії та інформатики, тато Ігор Шерстій – ветлікар. Важко повірити в те, що колись тут школярку запевняли в тому, що у неї немає даних для співу. Але дівчинка довела протилежне. І яке це диво, що на своєму шляху вона зустріла композиторку Надію Ярославівну Галабурду, яка подарувала Уляні надію і змусила повірити в себе. Титанічна робота викладачів, настирлива праця над собою – і результат не забарився. В Уляни Шерстій лірико-колоратурне сопрано. Її ніжний, шовковистий голос змушує завмерти на кілька хвилин найзапеклішого буркуна, бо зачаровує, надихає й окрилює. Сьогодні вона солістка ансамблю «Збруч» під керівництвом Василя Ірмійчука. Також виступає у квартеті із Дмитром Мацьопою, двома Володимирами -  Приступою та Халупою. Її улюбленим твором залишається арія Віолети «Addio, delpassato…» з опери «Травіата» Дж. Верді.

Без сумніву, у юного обдарування попереду велике майбутнє. А ще – праця і праця над вдосконаленням всіх граней таланту, яким обдарував її Творець.

 

Опубліковано на сайті TeNews.org.ua : всі новини Тернопільщини на одному сайті.

23 червня 2020, 09:43

Джерело : www.tenews.org.ua

Ресурси ТНПУ

Міністерство освіти і науки України

Разумков центр

Бібліографічні бази доступні з мережі ТНПУ

Наукометрія

Партнери

Ми в соціальних мережах