Викладачі ТНПУ отримали літературно-мистецькі премії імені Братів Богдана та Левка Лепких за 2019 рік

ЗМІ 60Урочистості відбувалися в обласному краєзнавчому музеї. Цьогоріч у результаті таємного голосування було визначено четверо лауреатів. 
 
Премію отримав народний артист України, професор, завідувач кафедри театрального мистецтва Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка В’ячеслав Хім’як за виконання ролей гетьмана Івана Мазепи у виставі «Мазепа», автора у виставі «Тарас» та  роль Тев’є  у виставі «Поминальна молитва».

Лауреатом Всеукраїнської премії став також і художник Степан Мамчур за створення серії графічних портретів родини Лепких та інших творів.

Премію отримала і  викладач Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Василина Вовчанська за збірки художніх творів «Фестини»,  «Кохайте жінку», «Сонячний дзвіночок» та літературознавчі статті у засобах масової інформації про творчість Богдана Лепкого.

Ще одним лауреатом став Олександр Панченко, який не зміг приїхати на вручення премії. Доцент Українського Вільного Університету видав понад тридцять книжок з історії національно-визвольної битви, за що й удостоївся високої нагороди.

Упродовж заходу звучали вірші та проза Богдана Лепкого у виконанні лауреатів, їх друзів та колег.

Привітав лауреатів депутат Тернопільської обласної ради, голова постійної комісії з питань духовності, культури, свободи слова та інформації, відомий краєзнавець Михайло Тимошик. «Сьогоднішні лауреати володіють величезним талантом, який обов’язково мають передати майбутнім поколінням», – наголосив він.

Опубдіковано на сайті "Тернопільська обласна рада"

24 січня 2020
Джерело: te-rada.org

Ресурси ТНПУ

Міністерство освіти і науки України

Разумков центр

Бібліографічні бази доступні з мережі ТНПУ

Наукометрія

Партнери

Ми в соціальних мережах