Шановні студенти! Дорогі друзі!111
  17 листопада має особливе значення для студентів усього світу, адже це – Міжнародний день студента!
  Це свято усіх, кому життя дало море енергії, фантазії та сміливості любити, придумувати і будувати життя. Це свято об’єднує молодих людей усіх навчальних закладів.
  Бажаємо вам, здоров’я, успіхів, творчого натхнення у навчанні та житті, здійснення усіх мрій. Нехай завжди залишиться з вами радість чудових студентських років!

1290066686_58590_47

    Міжнародний день студента – день міжнародної солідарності студентів, який відзначають      17 листопада. Звичайно, це свято асоціюється з молодістю, романтикою і веселощами, а ось історія його, що почалася в Чехословаччині під час Другої Світової війни, кривава і сумна.
   28 жовтня 1939 р. в окупованій фашистами Чехословаччині, празькі студенти та їх викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення Чехословацької держави. Війська окупантів розігнали демонстрацію, при цьому був застрелений студент медичного факультету Ян Оплетал, похорони якого переросли в акцію протесту. Десятки демонстрантів були арештовані.     17 листопада окупанти рано вранці оточили студентські гуртожитки. Більше 1200 студентів було арештовано і вивезено в концтабір Заксенхаузен. Дев'ятьох студентів і активістів студентського руху стратили без суду в катівнях в'язниці в празькому районі Рузіне. Крім того, за наказом Адольфа Гітлера всі чеські вузи були закриті до кінця війни.
  Через два роки (1941 р.) в Лондоні пройшла Міжнародна зустріч студентів, що боролися проти фашизму, на якій було вирішено на честь загиблих щорічно відзначати цю дату як День студента. Відтоді міжнародне студентство просуває ідею визнання 17 листопада Міжнародним днем студентів на рівні ООН.
   У 1990 році день 17 листопада отримав в Чехословаччині державний статус і був проголошений Днем боротьби студентів за свободу і демократію.
   В даний час День студента є символічним об'єднанням студентів усіх факультетів і всіх навчальних закладів! Студенти в цей День традиційно веселяться, забувши про майбутню сесію, заліки і «хвости». А в навчальних закладах на честь цієї дати проводяться ігри КВК, концерти та інші святкові заходи.

Бібліографічний огляд літератури

Студентське самоврядування як чинник формування самосвідомості сучасної молоді
(До Міжнародного дня студентів – 17 листопада)

  Студентське самоврядування для "чайників" / за ред. А. Михайлюка. – К. : ПП Євенок, 2005. – 120 с.

  Книгу написано для тих, хто робить свої перші кроки в студентському самоврядуванні. Мета посібника – допомогти активним студентам та ініціативним групам створити та зміцнювати студентське самоврядування у своєму вузі.Бо ж зрозуміло, що окрім активних студентів, ніхто не створить потужного студентського самоврядування.
  Книжка стане в нагоді як початківцям студентського самоврядування, так і досвідченим лідерам.

  Товканець, Г. В.  Університетська освіта : навчально-методичний посібник / Г. В. Товканець. – К. : Кондор, 2011. – 182 с. – Лист МОНУ № 1/11-9205 від 04.10.2010 р.

  У посібнику досліджено питання розвитку університетської освіти (форми організації навчальної діяльності, особливості впровадження Болонського процесу, дистанційна освіта), можливості адаптації студентів молодших курсів до вузівської системи навчання (системи організації навчального процесу, студентського самоврядування, процесу особистісного та професійного самовдосконалення).

  Резник, С. Д.  Студент вуза: технологии и организация обучения : учебное пособие / С. Д. Резник, И. А. Игошина ; под ред. С. Д. Резника. – М. : ИНФРА-М, 2009. – 475 с. – (Менеджмент в высшей школе).

  Розглянуто технології життєдіяльності молодих людей, які вступили до вищих навчальних закладів, що позволяють студентам молодших курсів активно включитися в навчальний процес і практичну діяльність, отримати роботу за фахом ще в період навчання у вузі. Особливу увагу автор приділив сучасним технологіям навчання у вузі, ефективному використанню студентських здібностей і часу, формуванню особистої конкурентоспроможності та підприємливості. Читач знайде інформацію про самоорганізацію здоров’я, самоврядування, управління своєю кар’єрою.

  Студентське самоврядування як складова розвитку українського суспільства : зб. матеріалів Міжнародної студ. конф., м. Тернопіль, 9-11 квіт. 2010 р. – Тернопіль : [ТНПУ ім. В. Гнатюка], 2010. – 180 с.

  У збірнику представлено статті та тези студентів й аспірантів, що висвітлюють проблеми правового захисту студентів, роботи громадського сектору та студентського самоврядування як складового розвитку українського суспільства. Висвітлено роль і значення міжнародних студентських освітніх програм у розвитку органів студентського самоуправління.

  Громадський сектор та студентське самоврядування як складова розвитку українського суспільства : зб. матеріалів Міжнар. студ. конф., 1-3 квіт. 2011 р. – Тернопіль : ТНПУ, 2011. – 194 с.

  Збірник містить матеріали Міжнародної студентської конференції: "Громадський сектор та студентське самоврядування як складова розвитку українського суспільства". Запропоновано статті та тези студентів й аспірантів, які висвітлюють проблеми законодавчої основи діяльності органів студентського самоврядування, залучення молоді до роботи у громадському секторі, пропагування здорового способу життя, необхідність міжнародних освітніх програм, а також висвітлюють специфіку студентських і молодіжних ЗМІ.

  Громадський сектор та студентське самоврядування як складова розвитку українського суспільства : зб. матеріалів Міжнар. наук.-практ. студ. конф., 27–29 квіт. 2012 р. – Тернопіль : ТНПУ, 2012. – 184 с.

  У збірнику представлено статті та тези студентів й аспірантів, що висвітлюють проблеми захисту прав студентів, пошуку першого робочого місця, роботи громадського сектору та студентського самоврядування як середовищ виховання громадянської свідомості молоді, а також висвітлено студентський погляд на реформи у вищій школі.

  Молодіжний рух та студентське самоврядування: регіональний зріз / ред.-упоряд.: Л. Кудіна, Н. Демчук, О. Кузьмич. – К. : Молодіжна альтернатива, 2007. – 80 с.

  У книзі досліджено особливості молодіжного руху та студентського самоврядування в Криму, Чернівцях, на Тернопільщині, Запоріжжі та інших регіонах України.
 Видання розраховане на студентів, викладачів, журналістів, представників органів влади, громадських організацій.

  Студенческое самоуправление : социально-психологические аспекты / науч. ред. С. М. Годник. – Воронеж : ИВУ, 1990. – 104 с.

  Книга містить необхідний мінімум загальних відомостей по навчально-виховному процесі, психологічних особливостях студентського самоврядування.
 Запропоновано способи вивчення особистості студента та групи, методики діагностики соціально-психологічних процесів у студентських групах.
 Подано практичні рекомендації щодо активізації студентського життя.
Видання призначене для студентського активу, викладачів та всіх, хто цікавиться проблемами навчання і виховання молоді.

  Тахохов, Б. А.  Воспитательная работа в современном вузе : [монография] / Б. А. Тахохов ; под ред. З. Б. Цаллаговой. – Владикавказ : СОГУ им. К. Л. Хетагурова, 2008. – 177 с.

  Проблемою сьогодення у вишах є створення виховної системи, розробка і впровадження сучасних методів, форм і прийомів гармонійного розвитку студентської молоді. Для її вирішення необхідні науково-теоретичні дослідження, практичні матеріали та методичні рекомендації, що розкривають особливості виховання сучасного студентства.
 У книзі висвітлено основні ідеї і принципи психолого-педагогічної і духовно-моральної взаємодії викладачів і студентів, розкрито особливості адаптації студентів до вузівських умов, подано конкретні рекомендації кураторам академічних груп, керівникам студентського самоврядування, викладачам і організаторам виховної роботи.

  Болонський процес очима студентів / ред. та упоряд.: Л. Кудіна, Л. Яцюк. – К. : [Молодіжна Альтернатива], 2010. – 80 с.

  Представлене видання пропонує читачеві матеріал про реформування освітньої галузі. Збірка укомплектована з відкритих джерел інформації. Подано цікавий матеріал про значення та розвиток студентського самоврядування у контексті Болонського процесу в країнах Європи.
Видання розраховане на студентську молодь, представників громадських організацій.

Підготувала Загородна С. Ю.

(17.11.2012)

Add comment


Security code
Refresh

ResourceТNPU

Online resource TNPU

Scientometry

We are on social networks